Wystawa DEBUTS 2016 w Andelsie

Wystawa DEBUTS - edycja 2016 w Andelsie. Fot: MarkosWystawa DEBUTS - edycja 2016 w Andelsie. Fot: Markos

Wystawę fotograficzną DEBUTS - edycja 2016 można oglądać od czwartku 9 czerwca w Andel’s by Vienna House Lodz. To już trzeci finał DEBUTS (po raz drugi w Łodzi, jako cześć Fotofestwialu), inicjatywy, której celem jest odkrywanie i promowanie najbardziej utalentowanych wschodzących polskich fotografów.

Czym jest projekt DEBUTS? Najlepiej wyjaśniają to słowa pomysłodawców: - Chcemy pokazywać entuzjastów fotografii, którym zależy i których warto obserwować, pomimo faktu, że są dopiero na początku swoich artystycznych dróg, licząc na to, że dzięki naszemu wsparciu ich kariery rozkwitną, a nie okażą się ślepymi zaułkami. Bez względu na to z jaką fotografią mamy do czynienia - dokumentalną, podróżniczą, uliczną, modową czy artystyczną - wszystkie portfolia łączy świadome użycie tego medium. Tych 40 fotografów, których zdjęcia składają się na naszą wystawę i książkę, udowadnia, że fotografia to coś więcej niż tylko zdjęcia.

Zdjęcia oceniane były przez jury w składzie: Calin Kruse (Niemcy), Petra Leene (Holandia/USA), Mads Nissen (Dania), Moshe Rosenzveig (Australia), Grzegorz Kosmala (Polska)

Wystawa DEBUTS (edycja 2016) czynna jest do 6 lipca 2016 r. (codziennie od 8:00 do 22:00).

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z czwartkowego wernisażu.

 

Odsłony: 2089