Świat Tytusa Romka i A’Tomka w EC1

Świat Tytusa Romka i A’Tomka w EC1 Świat Tytusa Romka i A’Tomka w EC1

Lepiej późno, niż wcale... Dopiero w ostatni dzień trwania wystawy „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka” wybraliśmy się z Maćkiem do EC1 Łódź – Miasto Kultury. Warto było. Bardzo nam się podobało!

Z Tutusem, Romkiem i A’Tomkiem, bohaterami komiksów Papcia Chmiela, po raz pierwszy zetknąłem się, gdy rysunki Papcia ukazywały się w gazetce „Świat Młodych”, a ja byłem uczniem podstawówki. Zapamiętałem z tamtych czasów m.in. wyprawę młynkolotem, która z tego co piszą w Wikipedii, drukowana była w 1974 r.

Były to czasy głębokiej komuny, więc polowanie na „Świat Młodych” w kiosku Ruchu nie zawsze kończyło się sukcesem. Jeszcze trudniejsze było zdobycie w księgarni kolejnych ksiąg z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka. Dlatego z dużą radością wróciłem do „Tytusów” już jako czterdziestolatek. Niby kupowałem najstarsze księgi dla naszego młodzieńca, ale... kupowałem je też dla siebie, żeby nadrobić braki z dzieciństwa. :)

Najpierw „tytusowe” komiksy czytaliśmy Maćkowi, który z czasem już nie potrafił zasnąć bez obejrzenia którejś z ksiąg i naszego czytania. Z czasem Młody sam zaczął czytać komiksy z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka, a my uzupełniliśmy naszą kolekcję o brakujące starsze księgi, kupiliśmy też część spośród najnowszych. Oprócz tego mamy trzy spośród współcześnie wydanych albumów m.in. z przygodami Tytusa, Romka i A’Tomka (w Bitwie Warszawskiej, przed i w czasie bitwy pod Grunwaldem oraz przed i w czasie odsieczy Wiedeńskiej).

Bardzo się cieszę, że w ostatniej chwili „zwarliśmy szeregi” i odwiedziliśmy „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka” w EC1 Łódź – Miasto Kultury. Lepiej późno niż wcale!. Naprawdę było warto! A zdjęcia pozostaną miłą pamiątką…

Odsłony: 2590