BLITZKRIEG powrócił!

Po 28 latach Blitzkrieg znów na scenie! Fot: Markos ©Po 28 latach Blitzkrieg znów na scenie! Fot: Markos ©

BLITZKRIEG po 28 latach powrócił na scenę! W piątek 12 lipca 2019 r. grupa zagrała w Studiu Koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Była to "rozgrzewka", ale już z udziałem publiczności, przed ich wielkim powrotem, czyli niedzielnym występem na Festiwalu Castle Party w Bolkowie.

Łódzka grupa BLITZKRIEG powstała (na chwilę) w 1986 roku i dość szybko zakończyła działalność. Jednak rok później Blitzkrieg reaktywował się i występował do 1991 roku zdobywając duże uznanie fanów nie tylko w Łodzi. Grupę utworzyli Piotr "Dyda" Czyszanowski (bas, wokal), Tomasz "Mechu" Wojciechowski (gitara) oraz Tomasz "Bryku" Bryczek (perkusja). Później do BLITZKRIEGu dołączyli: Paweł Bulski (bas) i Tomasz Tybulczyk (klawisze). BLITZKRIEG ma w swoim dorobku tylko jedną płytę ("Holy War"), ale całkiem możliwe, że będzie następna. Ja w każdym razie bardzo na to liczę, podobnie jak na kolejne koncerty BLITZKRIEGu ;)

Występ w Radiu Łódź był "otwartą próbą" i ostatnią rozgrzewką BLITZKRIEGu przed występem na Festiwalu Castle Party w Bolkowie (14.07.2019). Reaktywowany BLITZKRIEG wystąpił w składzie: Dyda (wokal, gitara), Mechu (gitara, wokal), Paul (bas) oraz Łukasz Klaus (perkusja). Na scenie pojawił się również Bryku. Wprawdzie nie zagrał na perkusji, ale okazało się, że jest świetnym... showmanem ;)

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. Zrobiłem je smartfonem Microsoft Lumia 950.

Przy okazji polecam: Z archiwum Markosa: Rockowa Łódź 

Odsłony: 120