BLITZKRIEG powrócił!

Po 28 latach Blitzkrieg znów na scenie! Fot: Markos ©Po 28 latach Blitzkrieg znów na scenie! Fot: Markos ©

BLITZKRIEG po 28 latach powrócił na scenę! W piątek 12 lipca 2019 r. grupa zagrała w Studiu Koncertowym im. Henryka Debicha w Radiu Łódź. Była to "rozgrzewka", ale już z udziałem publiczności, przed ich wielkim powrotem, czyli niedzielnym występem na Festiwalu Castle Party w Bolkowie.

Łódzka grupa BLITZKRIEG powstała (na chwilę) w 1986 roku i dość szybko zakończyła działalność. Jednak rok później Blitzkrieg reaktywował się i występował do 1991 roku zdobywając duże uznanie fanów nie tylko w Łodzi. Grupę utworzyli Piotr "Dyda" Czyszanowski (bas, wokal), Tomasz "Mechu" Wojciechowski (gitara) oraz Tomasz "Bryku" Bryczek (perkusja). Później do BLITZKRIEGu dołączyli: Paweł Bulski (bas) i Tomasz Tybulczyk (klawisze). BLITZKRIEG ma w swoim dorobku tylko jedną płytę ("Holy War"), ale całkiem możliwe, że będzie następna. Ja w każdym razie bardzo na to liczę, podobnie jak na kolejne koncerty BLITZKRIEGu ;)

Występ w Radiu Łódź był "otwartą próbą" i ostatnią rozgrzewką BLITZKRIEGu przed występem na Festiwalu Castle Party w Bolkowie (14.07.2019). Reaktywowany BLITZKRIEG wystąpił w składzie: Dyda (wokal, gitara), Mechu (gitara, wokal), Paul (bas, wokal) oraz Łukasz Klaus (perkusja). Na scenie pojawił się również Bryku. Wprawdzie nie zagrał na perkusji, ale okazało się, że jest świetnym... showmanem ;)

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć. Zrobiłem je smartfonem Microsoft Lumia 950.

BLITZKRIEG - otwarta próba w Radiu Łódź
12 lipca 2019 r., godz. 20.00

 1. Holy War
 2. King of the Castle
 3. Remarque
 4. Pressure
 5. Fire Inside
 6. In Cold Blood
 7. Elevator
 8. Holding the Gun
 9. The Fall of Jericho
 10. Bela Lugosi's Dead

AKTUALIZACJA!

BLITZKRIEG - Castle Party, Bolków
14 lipca 2019 r.

 1. Holy War
 2. King of the Castle
 3. Remarque
 4. Pressure
 5. Fire Inside
 6. In Cold Blood
 7. Elevator
 8. Holding the Gun
 9. The Fall of Jericho

BLITZKRIEG na Soundedit'19

Odsłony: 4624