Jezabel Jazz na Soundedit'21!

Jezabel Jazz - Soundedit'21 (fot. Markos)Jezabel Jazz - Soundedit'21 (fot. Markos)

Jezabel Jazz, jedna z najlepszych łódzkich grup rockowych z początku lat 90. powróciła! Po zaledwie czterech próbach i w nieco zmienionym składzie (do Tomka Wojciechowskiego i Krzyśka Najmana dołączył... Adam Najman) zagrali 21 października podczas festiwalu Soundedit'21. To był udany powrót! Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

Grupa Jezabel Jazz powstała wiosną 1990 r. Na początki grali jako trio w składzie: Tomek "Mechu" Wojciechowski (gitara, śpiew), Krzysiek Najman (bas) i Gerard "Żeruś" Klawe (perkusja). Tego samego roku zagrali w Jarocinie, a jesienią nagrali materiał, który ukazał się na Kasecie "Jezebel Jazz". Niestety, choć materiał został zarejestrowany w studiu Radia Łódź, to finalny efekt sknociła firma, która wydała kasetę. Jesienią 1991 r. Jezebel Jazz, już w składzie powiększonym o Jacka Partykę (klawisze), nagrali materiał na płytę "Prąd". Skończyło się na kasecie magnetofonowej, teraz przynajmniej nadającej się do słuchania. Jakiś czas później Krzysiek odszedł z JJ do Closterkellera, a w 1992 r. Jezabel Jazz zagrała w Jarocinie z basistą Jackiem Chrzanowskim. Były plany na kolejną płytę, jednak grupa nie dotrwała do końca 1993 r. Później, w 2006 r. Jezabel Jazz (jako trio) wróciła "na chwilę"... 

Dziś Jezabel Jazz gra w składzie: Tomek "Mechu" Wojciechowski, Krzysztof Najman i Adam Najman. Jeszcze w tym roku trio zagra kilka kolejnych koncertów. Jeśli będą tak udane jak ich "come back", to wierzę, że doczekamy się nowych kawałków, większej trasy i płyty z prawdziwego zdarzenia. Ten skład jest tego wart! Panowie, najwyższa pora, by Jezabel Jazz przestała być czymś na kształt komety na rockowej scenie. Fani potrzebują takiej muzyki jak powietrza. Trzymam za Was kciuki! No i znów musimy rozbić wariacką sesję zdjęciową, tak jak w 1990 r :)

 

Polecam też dwupłytowy album CD Euforia z nagraniami Jezabel Jazz: Jezabel Jazz – Euforia (2CD) – Kultowe Nagrania W książeczce znalazło się kilka moich archiwalnych zdjęć.

Zanim to wszystko się wydarzyło, w listopadzie 2016 r. w Internecie pojawił się wideoklip Jezabel Jazz. Dla mnie szczególny, bo z archiwalnymi zdjęciami, które zrobiłem Jezabel Jazz w 1990 r. ;)

Odsłony: 1138