Leonardo da Vinci - Energia Umysłu w Łodzi

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” – wystawa w EC1 – Miasto Kultury w Łodzi„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” – wystawa w EC1 – Miasto Kultury

„Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” to wystawa, którą można od 24 listopada oglądać w hali maszyn EC1 – Miasto Kultury w Łodzi.

Na wystawie „Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” można zobaczyć ponad 70 eksponatów, w tym historyczne modele, interaktywne instalacje, filmy oraz współczesne przykłady bio-inspirowanej robotyki, lotnictwa i technologii materiałowej. Wszystko to jest związane z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera.

Wystawa do tej pory była prezentowana w najważniejszych centrach wiedzy i nauki na naszym kontynencie: Cité des sciences et de l’industrie w Paryżu (2012), Deutsches Museum w Monachium (2013), SESI-FIESP – Cultural Center w Sao Paulo (2014), TCU – Museum w Brasilii (2015) oraz w Science Museum (Muzeum Techniki) w Londynie. Do tej pory wystawę obejrzało 750 tysięcy osób.

Zdjęcia, które tu możecie zobaczyć zrobiłem dzień przed otwarciem wystawy, podczas prezentacji dla mediów. Zdjęć nie jest zbyt wiele, bo uważam, że lepiej wybrać się na wystawę niż oglądać ją na obrazkach w Internecie ;)

Polskim suplementem do wystawy będzie część opracowana przez zespół Narodowego Centrum Kultury Filmowej, prezentująca archeologię mediów, czyli wynalazki i projekty poprzedzające powstanie fotografii, filmu i kina.

W Łodzi wystawę „Leonardo da Vinci - Energia Umysłu” będzie można oglądać do 3 czerwca 2018 r. Później eksponaty wracają do muzeum w Mediolanie.

Odsłony: 4066