Hotel Centrum Łódź przeszedł do historii

Hotel Centrum przeszedł do historiiHotel Centrum przeszedł do historii

Po jednej stronie ulicy Kilińskiego w Łodzi trwa budowa nowoczesnego dworca Łódź Fabryczna, a po drugiej wyburzano jest Hotel Centrum, który przez lata był jednym z najbardziej charakterystycznych (co nie znaczy, że najpiękniejszym) elementów krajobrazu naszego miasta.

W zasadzie powinniśmy cieszyć się, że to niezbyt urokliwe gmaszydło z czasów komuny zniknie z łódzkiego krajobrazu, ale dla wielu łodzian (tych starszych i dużo starszych) z Hotelem Centrum wiąże się wiele wspomnień. Hotel Centrum działał w Łodzi od 1976 do połowy 2014 r. Gościło w nim wiele gwiazd filmu i sportu. Ja, jeszcze jako licealista, widziałem wchodzących do hotelu piłkarzy wielkich europejskich klubów m.in. Saint-Étienne i Juventusu Turyn...

W połowie grudnia 2014 r., zrobiłem kilkanaście zdjęć wyburzanego Hotel Centrum. W pierwszych relacjach o rozbiórce pojawiała się informacja, że ma się ona skończyć przed końcem 2014 r. Gdy patrzę na zdjęcia, które zrobiłem 15 grudnia, jakoś nie mogę w to uwierzyć ;) Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć!

Odsłony: 2862