Nokia Lumia 925 - powrót z zaświatów

Kat.: Teksty Utw.: 12.01.2014 W.M.M. E-mail
Nokia Lumia 925Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925, to bardzo udany smartfon. Nokii jako takiej to nie uratuje, bo jej dział komórkowy przejął w 2013 r. Microsoft. A jeszcze nie tak dawno temu, gdy ktoś w Polsce mówił komórka, zwykle miał na myśli Nokię. 

Niestety w ostatnich latach Nokia spadła z komórkowych szczytów na samo dno. Tak to jest kiedy w przekonaniu o swojej wielkości ignoruje się takie zmiany na runku jak telefony z klapką czy smartfony...

Ale w ostatniej chwili Nokia, niczym tonący brzytwy, chwyciła się Microsoftu i systemu Windows Phone. Początki nie były imponujące, ale Lumie 920 i 820 zaprezentowane w drugiej połowie 2012 r. pokazały, że Nokia z gry nie wypadła. Mniej więcej od połowy 2013 roku w sprzedaży jest Nokia Lumia 925 - jeden z najfajniejszych smartfonów ostatnich lat.

Tyle że dział komórkowy Nokii należy już do Microsoftu. Być może w Europie kolejne smartfony będą pokazywały się jeszcze pod nazwą Nokia, ale czy tak będzie w USA? Moim zdaniem połączenie sił Nokii i Microsoftu zwiększy (a właściwie już zwiększyło) konkurencję na runku smartfonów i da więcej opcji do wyboru użytkownikom.

Nokia Lumia 925 to solidny smartfon (aluminiowa obudowa), szybki i do tego wyposażony w bardzo dobry aparat. O filmowych i fotograficznych możliwościach Lumii 925 najlepiej świadczą nocne filmiki jakie nakręciłem tym urządzeniem oraz kilka przykładowych zdjęć:

Więcej o tym bardzo udanym urządzeniu możecie przeczytać w moim tekście o długodystansowym teście Nokii Lumii 925 na stronach serwisu jaka-komorka.pl

Odsłony: 4472